Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Pellumb Vrinca - Dashuri Me Hile  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

22/10/2006

2006-10-22T11:33:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri Me Hile" kënduar nga Pellumb Vrinca.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vllezrit Susuri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

me kan thane
se nuk je e sinqert
me kane thane
se je shum e padrjet
veshet i mbylla
dhe askend se n'degjova
viktima e rradhes
per ty une qellova¨

ndoshta me zemer
ti mu nuk me deshte
ndoshta me hile
edhe me buzeqeshe
si nuk pate pak meshir
kur gjith me ty kam cen i mir

ndoshta dhe puthjet tua
ishin mashtrime
genjeshtra e trillime
castet intime
e une i mjeri hiq pa sherr
gjithmone me ty kam cen fer

me kan thane
se nuk je e vertet
me kan thane
genjen sa her ce flet
veshet i mbylla
dhe askend se n'degjova
viktima e rradhes
per ty une qellova¨

ndoshta me zemer
ti mu nuk me deshte
ndoshta me hile
edhe me buzeqeshe
si nuk pate pak meshir
kur gjith me ty kam cen i mir

ndoshta dhe puthjet tua
ishin mashtrime
genjeshtra e trillime
castet intime
e une i mjeri hiq pa sherr
gjithmone me ty kam cen ferMë Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet