Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Vrinca - Fjalt E Vjetra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Kan thëne fjal te vjetrra,
mos me nej teper beqar,
qka te kerrkon zemera,
as nje hër mos bën pazar
(x2)

Ne vetemi jeta nuk shkon,
E vjeter nuk jeton,
E bukur te tradhton,
Keqen ske qe te don
Syni't kush I ka besu
Ne dashni e kan gatrru
Vetem zemera nuk gabon
Te fati te qon

Sa't ken deti madh,
Njerzit dot dhe kën dhe fjal,
Mos nigjo dunjan se pa gja ti kën me't dhan

Ne vetemi jeta nuk shkon,
E vjeter nuk jeton,
E bukur te tradhton,
Keqen ske qe te don
Syni't kush I ka besu
Ne dashni e kan gatrru
Vetem zemera nuk gabon
Te fati te qon
(x2)

Ky tekst u dërgua nga N KolaPublikimi: 26/01/2009


Më Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:


Komente 0


Pellumb Vrinca - Fjalt E Vjetra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjalt E Vjetra".
3. Video është e këngës "Fjalt E Vjetra", por nuk këndohet nga Pellumb Vrinca.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.