Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Pellumb Vrinca - Kolazh 2014  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/12/2016

2016-12-10T08:03:48+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kolazh 2014" kënduar nga Pellumb Vrinca.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Pellumb Vrinca i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elizabeta Marku - Kolazh 2014

Po vjen Shota po vjen Shota
Bani marshalla x2

Kush nuk ban marshalla
Hupe mor Alla x2

Na erdh Shota na erdh Shota
Luni more sot x2

Kush nuk ban marshalla
O vrite i madhi Zot x2

Lujma Shote mjedisin
Mos ma korit fisin x2

Shota e Azemit
Bija e Skenderit x2

...

Kalle moj kalle malin
Baba marton djalin x2

Malet seç u kallen
Vallja jo s'po ndalet x2

Kalle kalle fushen
E morrem na nusen x2

Fushat seç u kallen
Vallja nuk po ndalet x2

...

Kalli kalli kodrat
Po bien keto lodrat x2

Kodrat seç u kallen
Vallja jo s'po ndalet x2

...

Moj shami e kuqe
Moj shami e verdhe
Dil moj ne dritare
Sa te shoh njihere x2

Vaj vaj vaj vaj vaj
Goce rri mos qaj
Se e lag shamine moj
E s'ka kush ta thaje x2

Hajde trandofile
Gonxhe ne saksi
Mos ja ban me hile
Cunit jabanxhi x2

Vaj vaj vaj vaj vaj
Goce rri mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do t'i thaje x2

...

Bjeri gajdes gajdexhi
Bjeri o ty te lumte dora
Gajdexhi mor djale i ri
Sot se erdhi ora x2

Nuk ka dasem o pa daulle
S'ka muzike o pa valltare
Une kendoj o ju vallzoni
Sot kjo dasem o t'ju shkoje mbare

Bjeri gajdes gajdexhi
Bjeri o ty te lumte dora
Gajdexhi mor djale i ri
Sot se erdhi ora x2

...

Oj Lulija jone
Me limona o
A je ma mire te na
A te baba o x2

Une te baba
Dal e luj
E te burri
Nuk po muj x2

Oj Lulija jone
Me limona o
A je ma mire te na
A te nana o x2

Une te nana
Dal e luj
E te burri
Nuk po muj x2

Genta Ismajli & Edona Llalloshi - Kolazh 2014

01. Tumankuqe
02. Borgji i Dashurise
03. Kush po te Pelqen
04. Dite per Dite
05. Si Ty Nuk Ka
06. Mpuq Mpuq
07. Sa Ilaqe

------------------------------
01. Tumankuqe

Tuman kuqe moj bel holl
ma ben me sy ma ben me dor
tuman kuqe moj bel holl
ma ben me sy ma ben me dor

Ma ben me sy ma ben me dor
te pret djali ne oborr
ma ben me sy ma ben me dor
te pret djali ne oborr

Nga shtepia me derrasa
dil moj lale tsho se plasa
Nga shtepia me derrasa
dil moj lale tshoh se plasa.

dil moj dil ti ne drritare
vajza came lozonjare
dil moj dil ti ne drritare
vajza came lozonjare

----------
02. Borgji i Dashurise

Miliona sy me pane gjithe jeten
miliona tinguj per ty kendova
kam ardhur sot ta fali zemren
se borxhin kurre se pagova.

Sa here te thirra me erdhe prane
sa here gaboja me falje prap
sa here te lija ndjeja vec mall
drejt teje vija gjithmone me vrap

REF.
Nga buzet e tua do ta marr nektar, nektarin
nga syte e tu shoh gjithesine
me dashuri ma ndeze zjarrin
do laj borxhin me dashuri

Se ditet ikin, une kurre s'u ngopa
dhe netet shkonin, shkoje dhe ti
nga puthjet tona ndryshonte bota
se dashuria ishte magji

REF 2x:
Nga buzet e tua do ta marr nektar, nektarin
nga syte e tu shoh gjithesine
me dashuri ma ndeze zjarrin
do laj borxhin me dashuri

------------------------------------
03. Kush po te Pelqen

Dikur kishe dashuri me shume
me degjoje veq qka thosha une,
me percjelle gati ne gjdo hap
nga nje deshire me plotesoje per qdo nate.
nuk e di se qka po ndodh me ty
ne zemren tende kush ka hy
o kush ka hy

REF:
kush po te pelqen
kush e zuri venin tem,
venin tem nuk e ze dot as njeri ne bot
kush po te pelqen
kush e zuri venin tem
do tja bej qe perseri te me kthehesh ti

Fati gjith mon nuk do te buzgjejsh,
jam e bindur si un zdo te gjejsh,
pse gabova dikur ne fillim
kjo s'do te thote se nuk je ne shpirtin tim.
Nuk e di se qka po ndodh me ty,
ne zemren tende kush ka hy o kush ka hy

REF:
kush po te pelqen
kush e zuri venin tem,
venin tem nuk e ze dot as njeri ne bot
kush po te pelqen
kush e zuri venin tem
do tja bej qe perseri te me kthehesh ti
do tja bej qe perseri te me kthehesh ti

---------------------------------------
04. Dite per Dite

S'ka njeri qe do mer vesh
her flet mir e her flet keq
sot me don neser jo
kijametin un po e shoh

Fije nuk po muj me t'ra
gjysma e zemres mu ka nda
s'te mjaftoj vetem une
ndoshta po kerkon me shum

Stilin e ndryshon cdo here
zemren e ke te mbushur sherr
vetja n'qef shum t'paska hy
e po mendon qe s'ka me ty

REF 2x:
Do te vuash edhe ti ashtu si une
t'zezat nuk paskan fund
nuk te duroj tash me shum
Do te vuash dit per dit
e nat per nat
dhe s'me vjen keq aspak
s'kam faj qe ti s'rri rehat

S'ka njeri qe do mer vesh
her flet mir e her flet keq
sot me don neser jo
kijametin un po e shoh

Fije nuk po muj me t'ra
gjysma e zemres mu ka nda
s'te mjaftoj vetem une
ndoshta po kerkon me shum

Stilin e ndryshon cdo here
zemren e ke te mbushur sherr
vetja n'qef shum t'paska hy
e po mendon qe s'ka me ty

REF 2x:
Do te vuash edhe ti ashtu si une
t'zezat nuk paskan fund
nuk te duroj tash me shum
Do te vuash dit per dit
e nat per nat
dhe s'me vjen keq aspak
s'kam faj qe ti s'rri rehat

---------------------------
05. Si Ty Nuk Ka

Pse nuk ma thua,
a po a po don don don
Pse nuk ma thua,
a po a po don AH
A po a po don ëH
Zemren time EEE
Merr e iken,kur ti,kur ti,don
Kur,kur ti,kur ti don-on,
pa mundimeee-EE
AaaaH Me mungon dhe kur te kam
AaaaH Kur s’je ti, as une nuk jam

REF:
Jo jo nuk ka, si ty nuk ka
O ty O s’ka
Jo jo nuk ka, si ty nuk ka
Nje jete e kam, me ty e ndaj EEE

E mu nal fryma,se ti,se ti,don,
se se ti,se ti don-on m-m-mem largue EEE
O loqka jeme,apo apo don AH,
apo apo don on mem tranu EEE
AaaaH Me mungon dhe kur te kam
AaaaH Kur s’je ti, as une nuk jam

REF:
Jo jo nuk ka, si ty nuk ka
O ty O s’ka
Jo jo nuk ka, si ty nuk ka
Nje jete e kam, me ty e ndaj EEE

-----------------------------------
06. Mpuq Mpuq

OOOOOOOOO Më thrret te dal me ty
më ngacmon e nuk më le rehat
po bon be per syt e ty
më thon se të shkoj pershtat.
E un po kam frik
ndonse po dilet me ty
herën e par s'kam me t'prek
dije kët gjë ti.

REF 2x:
Kam ra n'halle sa jam skuq
menjëher ti do mem puq
kam ra n'halle vaj medet
do mem prek do mem prek.
Kam ra n'halle s'kam ku shkoj
e pranoj se dashuroj
më robrove mpuq kërkove ooooo.

Për ty flasin te gjithë
e me thon se femrat po i çmend.
Shum zemra ke robru
e tek ti po presin rend,
E un po kam frik,
ndonse pom dilet me ty
herën e par s'kam me t'prek
dije kët gjë ti.

REF 2x:
Kam ra n'halle sa jam skuq
menjëher ti do mem puq
kam ra n'halle vaj medet
do mem prek do mem prek.
Kam ra n'halle s'kam ku shkoj
e pranoj se dashuroj
më robrove mpuq kërkove ooooo.

-------------------------------------
07. Sa Ilaqe

Waaaaaw...

Je çapken, me kan thene
zemrat ti kidnapon
je plot zjarr e plot mall
besa s`ka si ti o djal.
Energjik e plot nur
pasha zotin je COOL
i vetdishem je ti
te lexoj ne sy.

REF 2X:
Sa ilaqe n'farmaci
per ty i kam kerkuar
e kot e pata shpirtin tim
un nuk e kam sheruar

Ti nje her me shikon
un ndihem n'depresion
Je fisnik ideal
hajde afrohu o djal.
Energjik e plot nur
pasha zotin je COOL
i vetdijshem je ti
te lexoj ne sy.

REF 4X:
Sa ilaqe n'farmaci
per ty i kam kerkuar
e kot e pata shpirtin tim
un nuk e kam sheruar

----------FUND--------------
Më Shumë Këngë Nga Pellumb Vrinca:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet