Më mbaj mend (për 1 muaj)

Peppa Marriti - Lule Lule Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ti Vashulliqe, çë më rri di llutu
U kam të marr, pa pal ‘ndùtu
E dhè pa palë e pa stolì
U kam të marr, për simbatì

Jatëm me mëmen, kan zëmërèn si guri
Se nëng e din se çështë amuri
Amuri është një vellë ‘ndër si
Çë të qin trutë e të bën pacì

Lule lule mac mac
Se u për tija dalë pac
Dalë pac alla fërtèta
Se zëmëra ime je ti veta
E dalë pac e dalë pac
Lule lule mac mac

Ke atò faqe, si një portohàle
Zbardhen si bora çë ndata male
Ke ata si, si një koqez sqini
Zbardhen si bora çë te Pulini

Shkova sot ka dera jote
Shkova sot e s’ishë njerì
E ish një mjègull ka dera jote
E ish një mjegull çë mu vu ndër si
Mu vu ndër si… huèrçë I qir!

Ish një vashez ndatë lloxhètë
Çë ish e qepënj një kamixhètë
Qepënj xhu si një makinètë
Ajò vashez ndatë lloxhètë
Muari e me shkrehu… me një shkupetë!


Peppa Marriti - Lule Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Lule".
3. Video është e këngës "Lule Lule", por nuk këndohet nga Peppa Marriti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Peppa Marriti:


Komente 0