Perikli Shuli
Perikli Shuli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Gramsh Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Qershor 1965
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Perikli Shuli është një poet. Perikli Shuli lindi në Gramsh në 27 qershor 1965 në një familje me tradita, mikpritja dhe bujaria kan qënë virtyte të zonës, dhe sidomos Vërça. Mbas mbarimit të shkollës së mesme të përgjithshme ka punuar në punë të ndryshme. Ka qënë aktivistët në radhët e shoqërisë civile që nga vitet 90 me pjesmarrjen e tij në shumë aktivitete brenda dhe jashtë vendit. Nga viti 1992 deri në vitin 1996 ka punuar në radhët e Ushtris Popullore në armën e kimis dhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 0