Më mbaj mend (për 1 muaj)

Permit Of Stay - Enderr Pa Fund Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dua te qendrosh perpara meje
qe te kem sy te te shikoj,
te marr fryme prane gojes tende
dhe atehere mund te jem i lire qe te jetoj.

Por ti je imagjinata ime,
dua qe kurre te mos te zgjohem.
Te marr fryme ne boten time
nje zjarr qe kurre s'do te shuhet.

Me vjen keq
se ti je imagjinata ime
Je perfeksioni,
je perfeksioni ne gabime.

E di cfare shikova mbreme ne enderr?
Nje keshtjelle te bardhe
qiell blu me re,
te rrethuar nga nje perfeksion i eger,
frikshmeria e nje vdekje.

Me vjen keq
se ti je imagjinata ime.
Je perfeksioni,
je perfeksioni ne gabime.

Ky tekst u dërgua nga KlaraPublikimi: 26/03/2008


Më Shumë Këngë Nga Permit Of Stay:


Komente 0


Permit Of Stay - Enderr Pa Fund
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Enderr Pa Fund".
3. Video është e këngës "Enderr Pa Fund", por nuk këndohet nga Permit Of Stay.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.