A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Perparim Blakaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Istog 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Perparim Blakaj është një shkrimtar. Perparim Blakaj është shkrimtar i ri në letërsinë e kulluar shqipe. Ka lindur në qytetin e Istogut dhe aktualisht vepron në Prishtinë. Shkollën fillore e përfundoi në:”Hysni Zajmi”, në fshatin Vrellë, ndërsa shkollimin e mesëm e vazhdoi në gjimnazin:”Haxhi Zeka”, në Istog. Aktualisht është student i Fakultetit të Edukimit Programi Fillor, në viti i tretë, Universiteti i Prishtinës. Është autor i shkrimeve të shumta si poezi, prozë artistike, treg...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Gentinikqi

Shkelqim Zeka

Bujar Meholli

Leonard Shala

Endrit Mehmeti

Kadri Mehmeti

Azem Deliu

Rinor Murati

Kristi Bakiasi

Samed Hoxhaj


Tags: Perparim Blakaj

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018