Më mbaj mend (për 1 muaj)


Perparim Brati & Avni Metalia - Kenge Per Termetin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Termetin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Termetin", por nuk këndohet nga Perparim Brati & Avni Metalia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Perparim Brati & Avni Metalia - Kenge Per Termetin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Avni Metalia

26/03/2020

2020-03-26T16:49:52+00:00Heeeeeejj m’ra ni lot e smun e nala
Si vetima u hap fjala
Mas mesnate lajmi zi
U dridh toka e nans shqipni eee

Kilometra ne thellsi te detit
U nis vala e termetit
Pa dal drita ne at errsir
E godet Durrsin pa mshir eee

S'kishte te ndalun vala e ran
Tiran, Vor, Fush-kruj, Thuman
T’gjitve zemrat na i plagosi
Shum jet njerzish na i varrosi

Ni za nane thrret nen germadh
Gjysma vdek e gjysma gjall
Me trup te saj kish mbulu djalin
Ato dur po i fshinis ballin

Pesh e qoi ky lajm gjith boten
Gazetaret u perloten
Nuk jau thoshte zemra as goja
Per te vdekurit nen rrenoja

Atheu im prap nuk gjunjezohet
Ne fatkeqsi gjithmon bashkohet
Njani tjetrit krah i dalim
Me ra ngusht shpirtin ta falim

Fatkeqsit sa her na ran
Tan si popull jem qu n’kam
Kemi mposht ç’do her termetin
Sa ma te fort t’kem unitetin

Pa u tha mir pikat e lotit
Ta shqiptart ka jan rreth globit
Jan bashku me bes e fe
Per shqiperin te bukurin atdhe

Prpa do mkamet vendi im
Per viktimat nje ngushllim
Sa te jetojm ne ket trull te lasht
Heeeej Ne ç’do lloj halli do Jem bashk eeee


Ky tekst u dërgua nga Lauris Brati
Më Shumë Këngë Nga Përparim Brati:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet