Më mbaj mend (për 1 muaj)

Përparim Gashi - Këngë Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kthehu bir te nana, tkam djal para vetit, dashurine e nanes mos ja fal Gurbetit
Kthehu bir te nana, tkam djal para vetit, dashurine e nanes mos ja fal Gurbetit


Paret e gurbetit bir nuk t zavendsojne,hekat qe tkam rrit hallall un ti baj
Hekat qe tkam rrit hallall un ti baj

Tut prit dit e nate mke rendu shendetin, kam harru qysh perqafohet nana me djal tvetin
Kam harru qysh perqafohet nana me djal tvetin

Qdo dit syt kah dera tpres mem thirr oj nan, nese nje dit vdes shkoj me mallin tand
Qdo dit syt kah dera tpres mem thirr oj nan, nese nje dit vdes shkoj me mallin tand


Paret e gurbetit bir nuk t zavendsojne,hekat qe tkam rrit hallall un ti baj
Hekat qe tkam rrit hallall un ti baj

Tut prit dit e nate mke rendu shendetin, kam harru qysh perqafohet nana me djal tvetin
Kam harru qysh perqafohet nana me djal tvetin


Përparim Gashi - Këngë Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Gurbeti".
3. Video është e këngës "Këngë Gurbeti", por nuk këndohet nga Përparim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Përparim Gashi:


Komente 0