Më mbaj mend (për 1 muaj)

Perparim Guri & Kita Caraoshi - Potpuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

LULET TE ÇAJUPI TO ME LULE HALLE 2×

CI DO ÇMO JA LULE ZO LULE HALLEN 2×

PO NA DJEMTE DASMORË TO LULE HALLEN 2×

KE DO TE VIJ PUSIT TO LULE HALLEN 2×

O ço ku do vete,
Lule moj lule x2

Naten moj ne kurbete
Lule moj Lule x2

Cfarë moj do te sjelle?
Lule moj lule x2

O një degë lajthie
Lule moj luke x2

Mbyllur moj ne kutie
Lule moj lule x2

Ta kesh moj per kujtime
Lule moj lule x2

Sa here moj ta moza
Lule moj lule x2

Djalin moj ta moza
Lule moj lule x2

...

nese djal te ka ber nena
qe mua te me ve lemza
shko shko mor shkoo
aman shko mor shko
nga ato fjalet e tua
ah kjo lemza seq mu zua
shko shko mor shkoo
eh mor shko mor sko
plac e plac me lesho
se ma dogje xanin o
zemern roberove mendjen
sec ma ndrove moj lemzo x2
ti moj lemza lajmetare kush
te tha qe jam beqare
...

O kur më shkon si zog mali
me lule fundi fustani
dhe me torben duke tjerre
faqekuqe moj leshverdhe

Jeleku me sallatanete bubu moj cme bere per vete shkove rrotullove syne mos me le vetem ne brinje (2here)

Fjala jote sherim xhani
plot me jete mbushet cobani
rritu shpejt moj trendafile
per ty ther cjapin me zile (2here)

Jeleku me sallatanete bubu moj cme bere per vete shkove rrotullove syne mos me le vetem ne brinje (2here)

Sy zeza vetull jeshile
Kishe vënë 3 Mandile
3 Mandile kishe vënë
Kishe ngjarë nga Jot Ëmë ×2

Sy zeza vetull jeshile
kishe vënë 3 mandile
3 mandile kishe vënë

Kishe ngjarë nga jot ëmë ×2
Si bilbil ma bëje zën-ë
Si bilbili që m'sabah
Moj fustanë argjendë-ja

O kujumxhit ju kam rixha ×2
më pre një palë toka
të mira të bukura
të shkruara me poja

O dhëndër dhëndër vlonjati
sa Rirat të shkon sahati
Sahati 1 napolonë
syzeza qe vjen e shkonë ×2
el potisë vasilikonë

Sy zeza bijë valiu si i zgjodhi kujumxhiu
O kujumxhit të kam rixha ×2
më pre 1 palë toka të mira
të bukura të shkruara me poja.

...

Natën e erës së madhe
natën o vetëm o
të prita mike pse se erdhe
natën o vetëm o(x2)

Ref.
Natën o vetëm o
xhan bandill të keqen o
Natën o vetëm o
xhan bandill të keqen o (x2)

S'erdhe vet apo stë lanë
natën o vetëm o
s'më la nëna me babanë
natën o vetëm o (x2)

Ref.
Natën o vetëm o
xhan bandill të keqen o
Natën o vetëm o
xhan bandill të keqen o (x2)
moj m’u bere per martese
dil moj dil lulja me vese(x2)

Ref.
pa dil ti syri i zi
po kush del aman si ti
pa dil ti syri i zi
po kush del aman si ti 2×

manxura e penxherese
dil moj dil lulja me vese(x2)

vetem hidhem syte e zese
dil moj dil lulja me vese
te t’i puth e le te vdese
dil moj dil lulja me vese(2×)

Ref.
pa dil ti syri i zi
po kush del aman si ti
pa dil ti syri i zi
po kush del aman si (2×)

...

123


Ky tekst u dërgua nga Vejari

Perparim Guri & Kita Caraoshi - Potpuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri".
3. Video është e këngës "Potpuri", por nuk këndohet nga Perparim Guri & Kita Caraoshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Perparim Guri:


Komente 0