Më mbaj mend (për 1 muaj)

Peter Pan Quartet

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Peter Pan Quartet është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Peter Pan Quartet është një grup Punk-Folk i formuar në vitin 2012, i formuar nga kitarist, kompozitor dhe tekstshkrues Rael Hoxha, kitarë bas Klodian Burri, perkusion Kreshnik Hoxhalli, fizarmonikë Agon Xharra, piano / tastierë Kristi Koçi, perkusion Arnold Halili. Në vitin 2015, ata fituan festivalin e parë shqiptar "Indy", "Desound". Ata janë aktivë në skenat shqiptare dhe kosovare. Vocal & Guitar: Rael Hoxha Drums: Arnold Halili Bass: Kl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

SoundCloud

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë KomentKëngë Për Të Rritur (2020)

Asnjë Këngë Dashurie (2017)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Peppermint

Into Thin Air

Mega Band

Bom Bom Band

Track N' Train

Harrnat

Urban Band

Orjent Memo

Odietamo

Centimetri

Tags: Peter Pan Quartet


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet