Peter Pan Quartet
Peter Pan Quartet

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Peter Pan Quartet është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Peter Pan Quartet është një grup Punk-Folk i formuar në vitin 2012, i formuar nga kitarist, kompozitor dhe tekstshkrues Rael Hoxha, kitarë bas Klodian Burri, perkusion Kreshnik Hoxhalli, fizarmonikë Agon Xharra, piano / tastierë Kristi Koçi, perkusion Arnold Halili. Në vitin 2015, ata fituan festivalin e parë shqiptar "Indy", "Desound". Ata janë aktivë në skenat shqiptare dhe kosovare. Tekstet e tyre flasin kryesisht për problemet social-politike...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0