Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrika Rëmbeci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Mosha:
  • 77 Vjeç
BIOGRAFIA: Petrika Rëmbeci është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Petrika ka lindur më vitin 1944 në Korçë ku edhe ka filluar edhe aktivitetin si këngëtar pranë estradës profesioniste në Korçë. Gjatë viteve 1968-1973 ka kryer studimet në Akademinë e Arteve ku është diplomuar për këngëtar bass-bariton. Në vitin 1974 ëmërohet solist pranë Teatrit të Operas dhe Baletit ku vazhdon profesionin e tij si këngëtar solist deri në daljen në presion. Gjatë karierës në TOB ka realizuar me sukses dhjetra role nga operat shq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Simoni

Nertila Koka

Violeta Zefi

Morena Reka

Justina Aliaj

Zeliha Sina

Lindita Theodhori

Alida Hisku

Jolanda Dhamo

Ema Qazimi

Tags: Petrika Rëmbeci, Petrika Rrembeci


Komente mbi këtë artist