Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrika Rëmbeci - Trimi Partizan Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ketu rra tri hero
partizan tha komisari
ish ne lulen e rinise
lule djale njezet vjecari


Jeten popullit qe deshte
ai ia fali
e ne zemren lart u ngrit
lapidar

Nje lum i kuq




Petrika Rëmbeci
Publikimi: 18/11/1977
Muzika: Avni Mula
Teksti: Hysni Milloshi
Kënduar: Anketa Muzikore Nëntor 1977


Petrika Rëmbeci - Trimi Partizan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trimi Partizan".
3. Video është e këngës "Trimi Partizan", por nuk këndohet nga Petrika Rëmbeci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Petrika Rëmbeci:


Komente 0