Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Dobjani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: e lehtë

Petrit Dobjani është këngëtar. Petrit Dobjani eshte kengetari qe ka kenduar i pari "Kengen e Marinarit", e cila u kendua me pas nga kengetari Zija Saraci ne Anketen muzikore ne Radio Tirana.

Në Dhjetor 1972, Petrit Dobjani merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngët "Kenge Per Anijen Tirana" dhe "Përshëndetje".

Në Dhjetor 1974, Petrit Dobjani merr pjesë në Festivali i 13-të në RTSH me këngën "Vajzat E Fshatit Tim".

Në Dhjetor 1971, Petrit Dobjani merr pjesë në Festivali i 10-të në RTSH me këngën "Shqiperia Pershendet".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet