Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Çarkaxhiu - Vajza E Tokave Të Diellit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Në ty, dëgjoj zërin e Nilit,
në një natë të Egjiptit,
një vend plot magji
Në ty, shekujt janë të mbështjellur,
me misterin e heshtur,
si një mrekulli
Në ty, kur valët të tërbohen,
dhe anijet fundosen,
dua të mbytem në ty
Në ty, të prek fundin e detit,
të nxjerrë gurë të sedefit,
t’i puth nji nga nji
Në ty, dëgjoj zërin e Tigrit,
nga një kopsht i Babelit,
në një natë me yjësi E ti,
me at’ shikimin e etur,
dhe furtunën e heshtur,
rrëmbeve gjithësine
Për ty, t’gjitha mbretëritë u humbën,
dhe kur fronet u tundën, u verbuan sytë
Për ty, nje shënjtorë humbi vetën,
dhe kur dijet u tretën,
një tempull ngriti për ty Ibrahim, Ibrahim,
më jep ujë në zjarrin tim Ibrahim vellau im,
më rrëzo idhullin tim Ibrahim, Ibrahim,
më jep ujë ne zjarrin tim Ibrahim vëllau im,
më pastro tempullin tim
Petrit Çarkaxhiu
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/05/2020
Muzika: Petrit Çarkaxhiu
Teksti: Petrit Çarkaxhiu
Vocals & Guitar: Petrit Çarkaxhiu
Electric Bass: Enver Muhamedi
Piano: Etibar Asadli
Balaban: Alafsar Rahimov
Drums: Ekin Cengizkan
Recorded At “Hayyam Studios” Istanbul/Turkey
Mixing And Mastering By Sinan Sakizli
Video By Tanju Süleyman & Genc Halimi
Drone Camera: Vigan Çarkaxhiu
Editing & Production: Genc HalimiPetrit Çarkaxhiu - Vajza E Tokave Të Diellit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza E Tokave Të Diellit".
3. Video është e këngës "Vajza E Tokave Të Diellit", por nuk këndohet nga Petrit Çarkaxhiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Petrit Çarkaxhiu:


Komente 0