Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Çarkaxhiu - Emri Yt Miresi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  3

Një jetë po rrjedhte në një pikë lot
Dy sy te mbyllur që bëjnë dritë plotë
Një zemër u mbush përmallim sot
E dashura e shpirtit tim
Fytyra t’është e njomë si borë e bardhë
N’mëngjes kur dielli e shkëlqen si ar
Cfarë është kjo dashuri kur ti m’shikon
Mëshira botën ma mbulon
REF:
Emri yt mirësi, mirësi, e mira mirësi
Emri yt mirësi, mirësi, e mira e mirë…
Sot erdha t’këndoj një uratë për ty
I mbylla sytë që të të shoh në sy
Të solla lule të rrinin me ty
Por lulet po qelnin nga ti
Si ujë kur shpërthen nga një shkëmb i rëndë
Po çanin tokën lulet në çdo vend
Je drita që më ndriçon në çdo anë
Si det mëshire që nuk thanë
REF:
Emri yt mirësi, mirësi, e mira mirësi
Emri yt mirësi, mirësi, e mira mirësi


Petrit Çarkaxhiu - Emri Yt Miresi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Emri Yt Miresi".
3. Video është e këngës "Emri Yt Miresi", por nuk këndohet nga Petrit Çarkaxhiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Petrit Çarkaxhiu:


Komente 0