Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Gjirokastra Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  45

Gjirokastra ime fjala mjalt e kenges ku
dhe guri flet o moj me gjuhen e zemres
me gjuhen e zemres me gjuhen e xhanit gjirokastra ime moj kurore vatanit

REF.
( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere
sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

kurore vatanit lare me flori
zoti vet e gdhendi moj kete mrekulli
qe te jesh e para zoti vet te zgjodhi
dhe nje mal me hyje moj per mbi ball ta hodhi

(ref( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere
sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

ne rruget e tua gdhendure me gure kendova
qe foshnje moj sa u bera burre
drite kam ne zemer
drite kam tek syri ti per mua nena moj un per ty jam biri

(ref( nuk ka shqiperia as bota e tere o pik e floririt mbi malin e gjere sot me zerin tim mblidhen mijera zera po the gjirokastra i ke then te tera.

Ky tekst u dërgua nga DitlindPublikimi: 01/12/2004


Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:


Komente 0


Petrit Lulo - Gjirokastra Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjirokastra Ime".
3. Video është e këngës "Gjirokastra Ime", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.