Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Petrit Lulo - Bilbili Kengen Filloi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  29

Këngë e albumit:

"Bilbili Kengen Filloi"

Komente

1 🔥

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00Sec e zuri kengen o nje bilbil
cma kenaqi zemren oo
cma kenaqi zemren oo

Kendon bilbili me ze te rralle
dhe zemren ma mbush me mall 2x

O bilbil o kengetar qe kendon me yll te pare
po un ty te porosita
mos kendo pa dale drita
se na le vajzat pa gjume
ato kane endrra shume
ti me thua vajzat s'flene
Jo nuk flene..

Jo, jo kenga e bilbilit vajzat nuk i zgjoi
Toke te re celin sot o bilbil kendo
Neser gruri do te rritet dhe me shume se dje
Bashke me to o bilbil kendo...


Ky tekst u dërgua nga Agim
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet