Më mbaj mend (për 1 muaj)

Petrit Lulo - Fjale Lamtumire Mos Me Thuaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12

Fjale lamtumire aman mos me thuaj
Me ty me shkon viti, viti sa nje muaj
Mos me ler ne akull, akull dhe debore
Me ty me shkon dita, dita sa nje ore.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Paqe ska gjekundi o kjo bote e vjeter
Vetem ty te kame, dhe ti nuk ke tjeter
Kudo qe te shkoje, do te marr me vete
Ku nuk ka vullkane, zjarre dhe rremete.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Se ketu e vetme zemer po te mbetesh
Nje lloj porsi loti, edhe vesa tretesh
Rri ne zemren time, porsi xhevairi
Asnje here o zemer mos mu ndaj nga syri.

Puthme si nje foshnje, puthme dhe me duaj
Ne kete rremuje, ne jemi huaj
Per pak paqe moj, zemra mu copetua
Vetem ty te kame, dhe ti vetem mua.

Ky tekst u dërgua nga  YlberPublikimi: 01/12/2007


Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:


Komente 0


Petrit Lulo - Fjale Lamtumire Mos Me Thuaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjale Lamtumire Mos Me Thuaj".
3. Video është e këngës "Fjale Lamtumire Mos Me Thuaj", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.