A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Petrit Lulo - Dedikim Mbesa Rina Bala Per Gjyshe Ftiko


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/02/2019

2019-02-27T22:36:35

Kam dale brigje me brigje
flas e flas e s`me pergjigjet
o Ftiko Boci ku je
ku e ke shtepine e re

Kam dale brigje me brigje
flas e flas e s`me pergjigjet
o Ftiko Boci ku je
ku e ke shtepine e re

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza

instrumental

O gjyshe Ftiko ku je
lart e lart o permbi re
ku kane engjejte shtepine
flet me mall me mbesen Rinen

O gjyshe Ftiko ku je
lart e lart o permbi re
ku kane engjejte shtepine
flet me mall me mbesen Rinen

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza
x 2
instrumental

Ftikua kur ligjeronte
buza mjalte i buronte
stoli kishte miresine
urtesine dhe dashurine
x 2

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza
x 2
instrumental

O legjenda Pilur-iote
e dallge dallge jeta jote
nje jetime te la jeta
por u shtove por si bleta
x 2

Ftiko xhani Ftiko shpirti
shtate djem e vajza rriti
zemer bardha shami zeza
mbeti si ikone ne breza
x 2


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019