Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ikje

U mplak blerimi dhe tek plepi i fundit,
U mbushen me myshk ne ije perrejte,
E ftohta e diteve po u ngjitet tek skajet,
Ashtu si romatizma qe ngjitet tek pleqte.
Si grua e bukur qe mbushi te dyzetat,
Shkoi me ne fund dhe stina e arte,
Si qiriri i shkrire i Pashkes se madhe,
Zemra ime e lodhur rri e renkon mbi karte…

- poezi nga Petrit Ruka


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet