A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Zemër Bie Shi

Ne male bie shi, ne fusha ka mjegull,
Ti pret agimin ne kembe, tek dritarja.
Ku do te shkosh sot, me ke do te pish kafene(?)
O zot, sa e gjate eshte dita perpara…
Qe tani je i lodhur, por te harrosh ke ngè,
Do ta gjesh edhe per sot nje genjeshter te re.
Ne koridor kepucet jane te ftohta, te presin,
Dy arkivole te zinj qe hypin e zbresin(!)
Ne zemer bie shi, ne tru ke mjergull,
Mjaf de! nisu!
-Te nisem?….-Ne rregull!…

- poezi nga Petrit Ruka


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019