Më mbaj mend (për 1 muaj)


Petro Xhori - 1 Gote Dashni

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Gote Dashni".
3. Video është e këngës "1 Gote Dashni", por nuk këndohet nga Petro Xhori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Petro Xhori - 1 Gote Dashni  (Feat. Olsi Bylyku)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  45

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

Olsi Bylyku

Teksti:

Petro Xhori

Orkestrimi:

Dj Jojo

Video Produksioni:

Imagine Films

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Olsi Bylyku

09/06/2018

2018-06-09T16:58:32+00:00



[Petro:]
Shiko moj zemër,
ça i ke bo ti lidhjes sonë
Duke të dasht,
të dhashë më shumë se meriton.

E nëse nuk do ketë më nesër
vitet borxh m'i ke
A thu sa vlen për ty dashnia
kur ti zemër s'ke

[REF. x2:]
M'kish deh dashni, dashnia
ka me t'pushtu vetmia
për ty lotët i ngriva
më jep jetë pastaj më vret.

[Olsi:]
Me zemrën time je tall
edhe prapë dreqin kam mall.
Edhe pse unë e di
që është e kotë
u solla mir,
kështu që më fal
tani të njoha si djall
krahët e ëngjëllit që ke
janë photoshop.

Ah sa shumë unë e ti premtum
yjet i numërum ah,
unë e ti nëpër det bashkë
gishtat e kryqëzum,
gëzove ti edhe unë, se
hoqe dorë ti jo unë
e tani ne të dy u harrum
shkretëtirë mbeti ky lum.

[REF. x2:]
M'kish deh dashni, dashnia
ka me t'pushtu vetmia
për ty lotët i ngriva
më jep jetë pastaj më vret.


Ky tekst u dërgua nga Vanessa



Kartolina (3)

2
1
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY



Më Shumë Këngë Nga Petro Xhori:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet