A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Phatooni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
  • Emri i Vërtetë:
  • Faton Islami
  • Vendlindja:
  • Tetove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Phatooni është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Faton Islami apo ndryshe siç njihet si Phatooni, i riu nga Tetova ka xhiruar një version të tijin të hitit të Era Istrefit, “Bonbon”. Në fakt, ai e ka përshtatur tekstin duke ironizuar me yjet e skenës sonë, duke filluar nga ana muzikore e deri te dukja e tyre. Pasi mbaroi mesimet ne shkollen 'Naim Frasheri', vazhdoi ne gjimnazin 'Kiril Pejcinovic'. Komiku nga Tetova që studion Artet Vizuale, ka sjellë versionin e tij të hitit të Majkut, “Dashni”...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Lis Asllanaj

Lory B

Arian Gollopeni

Agon Latifi

Toli

Gust Gjeci

Meli Sopa

Frenkli Vjero

Jonathan Pilika

Isak


Tags: Phatooni, Faton Islami

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019