Më mbaj mend (për 1 muaj)


Don Phenom - Intriga

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Intriga".
3. Video është e këngës "Intriga", por nuk këndohet nga Don Phenom.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Don Phenom - Intriga  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Kumara"

Komente

Asnjë Koment

25/10/2019

2019-10-25T12:09:55+00:00Yeah
I gotta feel me on this one
Don Phenom

[REF.:]
Jeta ka intrige si gaforre n'kove
Kur njona don me ik e ul tjetra poshte
S'e kane dit pse jom bo i ftohte
Jo s'e kane dit pse jom bo i ftohte
Se jeta ka intrige si gaforre n'kove
Kur njona don me ik e ul tjetra poshte
S'e kane dit pse jom bo i ftohte
Jo s'e kane dit pse jom bo i ftohte

Edhe mu hakmarr duhet me faqe t'bardhe
100 malsore me veti sikur bajraktar (o burra)
S'ka filozofina per keto historina
Keto s'jane fjale t'inspirume, filma Toto Rina (yeah)
Keto i kom pa me jete, jo n'dokumentar
Mbijetum n'dhimbje se jom Shqiptare (shqipe)
Po une jom thom [?] jeta osht si shah (shah)
Sakrifikojne ushtare veq me ta bo mat (mat)
S'dojne me m'lane rahat, s'dojne me m'pa aspak
Veq se du fmijet me m'lind aristokrat (ehe)
Armiqte e mi m'kane bo psikopat (ehe)
Po vetem dhuna i bon diplomat
Inatqor kane intrige thojn je bo komerc
Ke fillu tu bo lek tu bo keng per treg
Po qet keng e kom veq rrep me ju dhon respekt
Po nuk ushqehet shpia tu bo kong per qejf

[REF.:]
Jeta ka intrige si gaforre n'kove
Kur njona don me ik e ul tjetra poshte
S'e kane dit pse jom bo i ftohte
Jo s'e kane dit pse jom bo i ftohte
Se jeta ka intrige si gaforre n'kove
Kur njona don me ik e ul tjetra poshte
S'e kane dit pse jom bo i ftohte
Jo s'e kane dit pse jom bo i ftohte

Jo s'e kane dit pse jom bo i ftohte (pse)
Se zemra mu ka thy shpirti mu ka lodh (shume)
Shqipet kane intrige si gaforri n'kove (ehe)
Po duhet me ndryshu se po bohet vone
Po na coptojne e po na zvoglojne
Po nisen per kurbet t'na asimilojne
A e mban traditen gjenerata jon
Po fmijet tan kulturat tona e vazhdojne
Keto jane disa sene qe si prite
Imagjino ca kem heq veq me mbet shqipe
Imagjino veq shok t'mire me pas afer
Ishe kon shume e lehte ton mu bo t'pasur
Krejt keto intriga me zemra t'liga
Krejt i prita nuk u cudita
Se njerez urrejne padashje inatxhi pa hile
E kur je m'poshte se ta qaty t'dojne mas miri

[REF.:]
Jeta ka intrige si gaforre n'kove
Kur njona don me ik e ul tjetra poshte
S'e kane dit pse jom bo i ftohte
Jo se kane dit pse jom bo i ftohte
Se jeta ka intrige si gaforre n'kove
Kur njona don me ik e ul tjetra poshte
S'e kane dit pse jom bo i ftohte
Jo se kane dit pse jom bo i ftohte


Më Shumë Këngë Nga Don Phenom:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet