Më mbaj mend (për 1 muaj)

Piro Sulioti - Për Ty Qan Zemra Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Për ty qan zemra ime
që është bërë copë edhe thërrime
vajton dhe s'gjen ngushëllim
dhe bashkë me shpirtin tim
kërkon të rrijë pranë teje

kam vojtur ditë e natë
s'kam dashur as paratë
vetëm dy sytë e tu
që ata më kanë pushtu
sa herë që rri pranë teje

xhelozen me të dukur,
as kjo smë intereson
veç zemra ime e vyshkur
që ty të dashuron

folme, ngushëllo me zërin tend
folme, mos më mundo më kot!!!
Piro Sulioti
Renditja: Top 200
Publikimi: 26/12/1948
Teksti: Kole Rodha
Muzika: Petro Dula (Papakristo)
Përpunoi Orkestracionin: Abaz Hajro
Realizimi Televiziv Rtk
Operator: Ylli Trajçe
Montazhi Kompjuterik: Adrian Rapushi
Redaktor Muzike: Kostika Tanto
Regjisor: Naum TërovaPiro Sulioti - Për Ty Qan Zemra Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Ty Qan Zemra Ime".
3. Video është e këngës "Për Ty Qan Zemra Ime", por nuk këndohet nga Piro Sulioti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Piro Sulioti:


Komente 0