Më mbaj mend (për 1 muaj)

Piro Sulioti - A E Mban Mënd Sa Të Kam Dashur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


E mban mend sa të kam dashur?
Tani mua s'më kujton
Gjithë gëzimet i harrove
Dhe një tjetër dashuron.

Ç'u fishkën lulet e para
Po të ngrohta janë në gji
Të freskëtat i mbuloj dëbora
Tani vjen behar i ri.

Mos pande se s'gjej një tjetër
që ta ketë syrin e zi
Je e vogël ke të drejtë
Prandaj ze dhe mban mëri

Ç'u fishkën lulet e para
Po të ngrohta janë në gji
Të freskëtat i mbuloj dëbora
Tani vjen behar i ri.

Ëndërrove shumë gjatë
Dhe pandeve sikur fle
Hape sytë dhe u zgjove
por gjë tjetër ti nuk pe.
Piro Sulioti
Publikimi: 25/12/1948
Muzika: Petro Dula (Papakristo)
Teksti: Petro Dula (Papakristo)
Përpunoi Orkestracionin: Kostaq Osmalli / Jorgaq NanoPiro Sulioti - A E Mban Mënd Sa Të Kam Dashur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A E Mban Mënd Sa Të Kam Dashur".
3. Video është e këngës "A E Mban Mënd Sa Të Kam Dashur", por nuk këndohet nga Piro Sulioti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Piro Sulioti:


Komente 0