Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Ju lutemi qe perkthimi te jete sa me i sakte dhe pa perdorur Google Translate.

Faleminderit per kohen tuaj.

Pirro Cako - "Ruaju Nga Bukuria"

Teksti origjinal i kenges

Nje dite do ti marresh stinet ti ne gji
dhe do te kerkosh me kot gjethet e rena,
sdo tekesh me as floke ere, dhe as me shikim ylberi,
shtigjeve harruar veten do tkerkosh

Nje dite do tshpalosesh vitet qe te shkuan,
dhe do tnumersoh agimet e penduar,
por sdo tkesh me zjarr ne buze,
dhe as lote qe qeshin ngrohte,
te mahnisesh djemte, ti si dikur

(refreni)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet

Dhe secilen dite ti do ta pagezosh,
me nga nje pendimqe dhemb deri ne kocke,
po atehere sdo kesh sy deti,
e sdo tjesh me si sorkadhe,
edhe gonxhet ty do te perqeshin

(refreni)(2x)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet
Titulli i perkthyer:


Gjuha Origjinale e Kenges (Kerkohet)

Gjuha e Perkthimit: (Kerkohet)


Teksti i perkthyer:


(Mund të lihet bosh)teksteshqip.com © 2007 - 2019