Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Pirro Cako & Inva Mula - Mall

Teksti i këngës:

Ca pika shiu rane mbi qelq.
Per ty une befas ndjeva mall.
Jetojme te dy ne nje qytet,
Dhe rralle shihemi sa rralle.
***
Edhe m'u duk pak e çuditshme
Si erdh kjo vjeshte, ky mengjes.
Qiejt e ngrysur pa lejlee
Dhe shirat pa ylber ne mes.
***

Ne ç'enderr kemi rene kaq keq,
Qe dot s'po zgjohemi ne valle?...
Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty seç ndjeva mall.

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)
teksteshqip.com © 2007 - 2019