Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Pirro Çako - Oroskop '92  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

16/09/2011

2011-09-16T21:33:11+00:00Fatin tim un'e degjoja,
Cdo mengjes ne horoskop,
Dhe qiellin lart me kot veshtroja,
Anje yll s'gjeja dot.

Shenja ime ishte lart,
E zhdukur
E erkoja neper nate,
Kish humbur
anje gje nuk kisha
Vec endrra te brishta vajze.

Shpesh un' them me veten time
Jo s'kam fat ne horoskop,
A mos esht faj i nje ditelindje
Nuk e di, mbase po

E shkruar esht' ne yllesi
Ndaj trishtimin tutje un' e hodha
Dhe e lumtur do t'jem
Ndoshta nje dit' do t'ndizet,
Vall sekretin e kam
Tek zoti i madh ne Yje.

Horoskopin degjojm,
Horoskopin degjojm,
Ora tete pa pese fatin tone erkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam me shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Koha iken gjithcka
Pse s'ma thua ne sy
Horoskopi yn 92'
Na ra na na na na...

Horoskopin degjojm,
Horoskopin degjojm,
Ora tete pa pese fatin tone erkojm
Edhe pse tjetra vjen
Ne kaluam me shpejt
Ne tek ty shpresojm
Ne tek ty shpresojm
Edhe pse cdo njeri
Neser valle si do te jete
Nuk esht' me sekret


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet