Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Pirro Çako - Unë Ai, Ti, Ajo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  33

Komente

Asnjë Koment

21/11/2003

2003-11-20T23:00:00+00:00

Muzika:

Pirro Çako

Teksti:

Teodor Keko

Orkestrimi:

Benjamin Constant

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '05"

Këngë e albumit:

"Nostalgji"

Këngë e albumit:

"Herët A Vonë"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2003
Ja, ra mbrëmja. Ti s'je më.
Ku ke shkuar? Unë s'e di.
Ne u prishëm për hiçgjë,
edhe gjatë do mbajmë mëri.

Do harrohen telefonat,
nëpër pellgje sytë do na thahen.
Si prelud do bjerë nga qielli,
një dëborë... kristal i bardhë.

Dhe kështu, gjersa një ditë,
të na thotë jeta ne: Harro!
Do të mbesim anonim,
do të jemi ne përemra,
Unë "Ai" dhe ti "Ajo".

Mbi ne ra ndarja si një dëborë,
mbuloi gjithçka,puthjet dhe fjalët.
Dhe vitet shkuan dalngadalë,
ujrat u ndotën, lumejtë u thanë.

Por, qaraman, jo, s'do të bëhemi,
se na u thye ëndrra ty dhe mua.
Ndonjë ditë nëpër botë,
sytë tanë kur të takohen,
s'do të ketë urrejtje brenda.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet