Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Ylli Im (Feat. Inva Mula)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40

Koha iken shpejt, sa shpejt,
E s’kthehet me
Endrrat tona mbeten pas,
Pergjithmone
Te nje yll lart ne qiell,
Une ty te pres
Kur nata gjithesine mbulon
Si nje enderr e pafund eshte dashuria
Ne erresiren pa mbarim,
Ku dal te gjej o ylli im
Pertej kufijsh ne largesi,
Kur syri s’mbrin
Syri s’mbrin
Sa here u ngrita une ne re
Kerkoj ne terr, por dot s’te gjej
Ne mos me shume
Nje rreze con
O ylli im, ylli im

Qielli erret krejt nga rete,
Kur ty s’te shoh
Ankthi me pushton ne shpirt,
Me mundon
Une jam yll qe ndricoj vetem per ty
Kur nata gjithesine mbulon
Si nje enderr e pafund eshte dashuria
Pertej kesaj jete do te mbrrij
Ky malli im, kjo nostalgji
Me vite drit, le pas nje yll
Dhe po u fik
Po u fik
Se koha vitet qe jetojme
Jane vec nje cast ne dashuri
Ne mos me shume
Nje rreze con
O ylli im, ylli imFeaturing: Inva Mula
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Timo Flloko
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi & Benjamin Constant


Pirro Çako - Ylli Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ylli Im".
3. Video është e këngës "Ylli Im", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0