Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Engjell Apo Djall Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  44

Mengjeseve kur une lutem, buzet dridhen
dhe ti me shfaqesh mbi buzet e mia,
lutjet e fshehura ne gryke me mblidhen
gjersa formohet emri yt,Maria

Naten mes territ kerkoj fytyren tende
Flak tej carcafet qe vetmine mbulojne
Si dreqin thelle ti ne gjak me ke hyre
dhe thonjte e mallit perbrenda po me shpojne

Ref(2x)
Nuk di per cfare te te pyes sonte,
nese je engjell apo djall
ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
Shkova e rashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

Pa ty si nje tren ekspres koha shkon,
pse s'ndalet ky tren diku,qe te zbres
Zgjatem pertej saj qe te te arrij
e une nga dheu si xhind prane te mbij

Ref.
Nuk di per cfare te te pyes sonte,
nese je engjell apo djall
ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
Shkova e rashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
Shkova e rashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

Nuk di per cfare te te pyes sonte,
nese je engjell apo djall
ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
Shkova e rashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
pa ra pa pap pa ra pap pa ra pa pa pa ra pap pa ra pa pap pa ra pap pa ra pa pa
Shkova e rashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria


Ky tekst u dërgua nga ami_rebelPirro Çako
Publikimi: 01/12/2006
Festivali: VFM 2008
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Alban Tartari
Orkestrimi: Benjamin Constant (AL)


Pirro Çako - Engjell Apo Djall
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjell Apo Djall".
3. Video është e këngës "Engjell Apo Djall", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0