Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Harruar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  34

Jam thjeshte nje valixhe,
harruar ne nje aeroport te larget
me harrove ndoshta nga nxitimi,
sic humbasin avionet ne qiellin e vranet.

Pres nate e dite pa shprese,
asnje avion sdo tme marre me vete,
jam mbuluar me pluhur dhe harrese,
ndersa avionet, tutje reve treten.

(refreni)
Nuk e di, ne a je kujtuar
se brenda meje kishte gjera shume te cmuara
apo thjeshte mua me shenove,
ne listen e sendeve te harruara.

Brenda une kam brenda ca konture
dhe shume dite me copeza gezimi,
i ruaj se ndoshta vjen me gjen serish,
duke marre fryme shpejt nga nxitimi

(refreni)
Nuk e di, ne a je kujtuar
se brenda meje kishte gjera shume te cmuara
apo thjeshte mua me shenove,
ne listen e sendeve te harruara

Ti aty te mbledhura ke ditet,
qe tani me jane djersitur se erdh vera,
oret tona qe sditem ti jetonim,
ke dhe gjethet qe na hidhte nga zillia era

(refreni)
Nuk e di, ne a je kujtuar
se brenda meje kishte gjera shume te cmuara
apo thjeshte mua me shenove,
ne listen e sendeve te harruara

Jam une thjeshte nje valixhe,
harruar ne kete aeroport te larget
si avionet e humbur, ne kete qiell te ftohte
dimerak dhe te lagesht.
Pirro Çako
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Alban Tartari
Orkestrimi: Benjamin Constant


Pirro Çako - Harruar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harruar".
3. Video është e këngës "Harruar", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0