Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Ne Jemi Si Dy Brigje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32

Ne jemi si dy brigje, dy brigje te nje lumi
ne endrra qajme e qeshim te dy bashke
te flas pa fund gjithe diten,
por ti nuk me pergjigjesh
i rende na paska qene per ne ky fat

Nje ure dua te ngre te lidhen brigjet tona
me zemer dhe me endrra do ta mbaj
te vij, te mbeshtes koken, mbi supin tend te fle
pastaj te hesht, te qesh, te qaj

(refreni)
Ne jemi si dy brigje te nje lumi
perjete perballe, perjete te ndare
ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
ndersa diten mbetemi te huaj si me pare

Nje dite po nuk me pe ne vendim tim ngujuar
nje nate pa hene po sme dallove dot
mos u beso shume fjaleve qe thone te kam harruar
beso te une, me shume sesa ne zot

(refreni)(2x)
Ne jemi si dy brigje te nje lumi
perjete perballe, perjete te ndare
ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
ndersa diten mbetemi te huaj si me pare

Nje dite po nuk me pe ne vendim tim ngujuar
nje nate pa hene po sme dallove dot
mos u beso shume fjaleve qe thone te kam harruar
beso te une, me shume sesa ne zot

(refreni)(2x)
Ne jemi si dy brigje te nje lumi
perjete perballe, perjete te ndare
ndertojme ne endrra naten ne nje ure,
ndersa diten mbetemi te huaj si me parePublikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Bardhyl Londo
Orkestrimi: Benjamin Constant


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0


Pirro Çako - Ne Jemi Si Dy Brigje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Jemi Si Dy Brigje".
3. Video është e këngës "Ne Jemi Si Dy Brigje", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.