Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Per Nje Kafe Ne Tirane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

E humba une durimin se qeni nje udhetar
ne stacionet e largeta te autobuseve inter-urbane
nga biletat e lemuara te avioneve te hirte
e te pa shpirt

Te gjitha do ti nderroja per te pire me ty nje kafe
ne kafenete plot zhurme, te nje mbremjeje tiranase,
te gjitha do ti lija, per nje capitje ne shetitore,
me ty per dore

Kudo vec emisione lajmesh genjeshtare
reklama llotarish e ulje cmimesh ne dyqane,
ndersa une vetem enderroja
ne rrugicat e perbaltura, ty te takoja
dhe emrin tend ne xhamat e mjegulluara te vizitoja

Kunda dhimbjes radiot flisnin per mjeke popullore,
por mua sme beri derman asnje ilac, as nje doktor
sherimin e mendoja ne nje stol te kalbur buze liqenit
te tperqafoja

Kudo vec emisione lajmesh genjeshtare
politika kishte helmuar pellgjet
dhe cdo gote neper lokale
ndersa une do ti flakja tej te gjitha
per mundesine qe ne te rrinim prane e prane
ne nje autobus qe gulcon rrugeve ne Tirane
kudo lajme genjeshtare, reklama llotarish
e ulje cmimesh ne dyqane,
ndersa une vetem enderroja
ne rrugacat e perbaltura, ty te takoja,
dhe emrin tend
ne xhamat e mjegulluara te vizatoja, te vizatoja

E humba durimin se qeni nje udhetar
ne stacionet e largeta te autobuseve inter-urbane
te gjitha do ti nderroja,
qe dhe njehere te rrinim prane e prane,
ne nje autobus te vjeter, rrugeve ne Tirane
Pirro Çako
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Alban Tartari
Orkestrimi: Benjamin Constant


Pirro Çako - Per Nje Kafe Ne Tirane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Nje Kafe Ne Tirane".
3. Video është e këngës "Per Nje Kafe Ne Tirane", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0