Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pirro Çako - Leter Dashurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Leter Dashurie".
3. Video është e këngës "Leter Dashurie", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Pirro Çako - Leter Dashurie Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36

Muzika:

Pirro Çako

Teksti:

Teodor Keko

Orkestrimi:

Benjamin Constant

Këngë e albumit:

"Te Dua Ty (Melodi Dashurie)"

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"The Best Albanian Boys"

Këngë e albumit:

"Mos Më Krahaso"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2004

Komente

Asnjë Koment

21/12/2004

2004-12-20T23:00:00+01:00

Nen nje hene amerikane,
befas ti seq mu ringjalle,
ironike, delikate,
sy dremitur, si nje mace

Qetesisht e pyeta veten,
pse vazhdon ta dashurosh
qe tia shtosh vetmine braktisjes?!
Ti ne djall te shkosh!

Mua sme dehu dashuria,
por me dehu nje kokteil qe piva kot,
brenda gotes mbyt vetmia,
dhe une goten smundem qe ta thyej dot

Me vonese aty kuptova,
se ne djall ti skishe shkuar,
ishe ulur me cigare
zemres sime hidhje valle

Ndaj nga kontinenti tjeter,
ne mesnate me dhimbje shkrova,
kater vargje poezie
mbi kete leter

Mua sme dehu dashuria,
por me dehu nje kokteil qe piva kot,
brenda gotes mbyt vetmia,
dhe une goten smundem qe ta thyej dot

Per here te pare e pashe se dashuria,
kjo fatkeqesi mbreterore nuk vjen vetem,
ndaj te lutem: Kthema zemren!
por, asnjehere keto vargje sti dergova,
nje tjeter shans te fundit te afrova,
une te dua, ty te shkrova

Mua sme dehu dashuria,
por me dehu nje kokteil qe piva kot

(2x)
Mua sme dehu dashuria,
por me dehu nje kokteil qe piva kot,
brenda gotes mbyt vetmia,
dhe une goten smund qe ta thyej dot

Muzika: Pirro Çako
Teksti: Teodor Keko
Orkestrimi: Benjamin Constant

Ky tekst u dërgua nga Valmira
Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë