Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Pirro Çako - Me Lot Krokodili  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Pirro Çako

Teksti:

Timo Flloko

Orkestrimi:

Benjamin Constant

Këngë e albumit:

"Mos Më Krahaso"
Tundet, si nje gjeth lekundet,
kacaviret dritash neper semafore
dhe vjen e lutet, ne zemer te futet
me lot krokodili falje me kerkon
mos u hiq se vuan, kur nuk dashuron

(refreni)
Me lot si krokodil
me kot ti mos u shtir se dimer sjell ne prill
pas lenteve ngjyre blu dhe me veshtrim flu
syte mua smi lidh
une zerin ta degjoj dhe hapat i ngaterroj
e nga tia mbaj se di
me lotet si krokodil sgenjehet shpirti im

Fundja, po sme deshe mua,
bota nuk u shtua dhe pa ty jetoj,
duke flirtuar veten ke mashtuar
me lot krokodili, falje pse kerkon?
me ty dhe pa ty jeta prape vazhdon

(refreni)
Me lot si krokodil
me kot ti mos u shtir se dimer sjell ne prill
pas lenteve ngjyre blu dhe me veshtrim flu
syte mua smi lidh
une zerin ta degjoj dhe hapat i ngaterroj
e nga tia mbaj se di
me lotet si krokodil sgenjehet shpirti im

Tundet, si nje gjeth lekundet,
kacaviret dritash neper semafore
dhe vjen e lutet, ne zemer te futet
me lot krokodili falje me kerkon
mos u hiq se vuan, kur nuk dashuron

Fundja, po sme deshe mua,
bota nuk u shtua dhe pa ty jetoj,
duke flirtuar veten ke mashtuar
me lot krokodili, falje pse kerkon?
me ty dhe pa ty jeta prape vazhdon

(refreni)
Me lot si krokodil
me kot ti mos u shtir se dimer sjell ne prill
pas lenteve ngjyre blu dhe me veshtrim flu
syte mua smi lidh
une zerin ta degjoj dhe hapat i ngaterroj
e nga tia mbaj se di
me lotet si krokodil sgenjehet shpirti im


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet