A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Pirro Cako - Ruaju Nga Bukuria


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Mos Më Krahaso"


Nje dite do ti marresh stinet ti ne gji
dhe do te kerkosh me kot gjethet e rena,
sdo tekesh me as floke ere, dhe as me shikim ylberi,
shtigjeve harruar veten do tkerkosh

Nje dite do tshpalosesh vitet qe te shkuan,
dhe do tnumersoh agimet e penduar,
por sdo tkesh me zjarr ne buze,
dhe as lote qe qeshin ngrohte,
te mahnisesh djemte, ti si dikur

(refreni)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet

Dhe secilen dite ti do ta pagezosh,
me nga nje pendimqe dhemb deri ne kocke,
po atehere sdo kesh sy deti,
e sdo tjesh me si sorkadhe,
edhe gonxhet ty do te perqeshin

(refreni)(2x)
Nje dite do ti hash ti buzet e tua
gjurmet nje nga nje do ti peshtysh te gjitha vete
e do ta braktisesh ti dhe hijen tende
ruaju, se vajzat i vret bukuria vet


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019