Më mbaj mend (për 1 muaj)


Pirro Çako - Mirembrema, Si Je

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirembrema, Si Je".
3. Video është e këngës "Mirembrema, Si Je", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Pirro Çako - Mirembrema, Si Je  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  39

Muzika & Teksti:

Pirro Çako

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Ashensor"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2010

Komente

Asnjë Koment

18/11/2010

2010-11-17T23:00:00+00:00Hej mirmbrema, vetem je?
Sonte un kam dal pa plan
as per te flirtuar sdua,
a mundet qe te rrim pak bashk,
pak..

Veç bakardi dhe cigare dua qe te pijme kte nat,
te sfidojm ne pa komplekse ndoshta do na sjell pak fat,
pak..

Me fal se dija se ne jete ti kishe nje tjeter,
nuk ke pse trembesh zemer
un i di shum mir limitet,
po dicka ka ndodhur
dhe nga ty sonte s'me iket

Jo jo nuk dua qe ta prish un jeten tende,
vec ti pranoje se dicka te frikshme ke ne mendje,
sonte ke flirtuar dhe shum gjera enderrove,
preke me gishterinjte e mi pse lakmove

A do dalesh prap me mua
kam nevoje per te ndryshuar, per ty eshte ndoshta maksimumi per mua sapo ka filluar,
ka shum raste kur vetdija turbullohet nga alkooli
dhe nje reaksion kimik mundet qe shum shpejt te ndodhi

Me fal se dija se ne jete ti kishe nje tjeter,
nuk ke pse trembesh zemer
un i di shum mir limitet,
po dicka ka ndodhur
dhe nga ty sonte s'me iket

Jo jo nuk dua qe te prish un jeten tende,
vec ti pranoje se dicka te frikshme ke ne mendje,
sonte ke flituar dhe shum gjera enderrove,
prekjen me gishterijte e mi
ti e lakmove

Sapo shikove dhe e pranove

Sonte ke flirtuar dhe shum gjera enderrove,
prekjen me gishterijte e mi pse e lakmove

Sonte ke flituar dhe shum gjera enderrove,
prekjen me gishterijte e mi
ti e lakmove
sapo shijove (ok)
dhe e pranove


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet