Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Dalldisa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  77

sa here dike shikon
aq here ti rrezikon
as vet se di nga jeta cfare kerkon

koketen ke ne gjak
perfundimisht e marre
vec tre minuta mos mendo
nje kalvandos nga un prano
ref.
dalldisa,dalldisa,dalldisa
dhe nje shikim te skuqur,te skuqur ta nisa
me kot te begenisa
dhe veten shashtisa
se zemren tende dot se gudulisa
ti me ke len pa fryme edhe pa goje

me sy ti po me zhvesh
dhe mishin po ma ngjeth
shpresoj kte nate se nuk do me zhgenjesh

te gjithe po enderrojne
lekuren ta lexoj
vec tre minuta fliksto
nje kalvandos nga un prano
ref.
dalldisa,dalldisa,dalldisa
dhe nje shikim te skuqur,te skuqur ta nisa
me kot te begenisa
dhe veten shashtisa
se zemren tende dot se gudulisa
ti me ke len pa fryme edhe pa goje

vec tre minuta mos mendo
nje kalvandos nga un prano

ref.2x
dalldisa,dalldisa,dalldisa
dhe nje shikim te skuqur,te skuqur ta nisa
me kot te begenisa
dhe veten shashtisa
se zemren tende dot se gudulisa
ti me ke len pa fryme edhe pa goje


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimPirro Çako
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/10/2012
Festivali: Kënga Magjike 2012
Muzika: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Pirro Çako - Dalldisa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dalldisa".
3. Video është e këngës "Dalldisa", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 1