Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako - Shpirt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mos më thuaj se çdo gjë ka mbaruar
Mos më thuaj se tani s'më do
Nuk e di nëse më ke tradhtuar
por askush nuk flet, askush nuk ma thotë

Mos ma vrit ti ëndrrën që filloj
Lerma portën hapur të shikoj
ditët po duken më vite
sa filloj t'i numëroj...
sa filloj t'i numëroj...

(ref)
Dua ta dëgjoj, se për ty akoma nuk mbaroi
Dua ta dëgjoj, se për ty akoma do vazhdojë
Qëkur ke ikur ti, më beso
unë s'kam bërë me asnjë tjetër dashuri
Po pres, po pres të vish ti

Të kërkoj unë ty, në çdo listë avionash
të kërkoj në çdo periferi
Por askush nuk të ka parë e dëgjuar
veç një zot e di, ku merr frymë tani
Vetëm ki kujdes mbulohu shpirt
se i ftohti ka filluar prapë
dhe askush më mirë se unë jo
s'të mbështjell ty dot ne shtrat

(ref)

Dua ta dëgjoj, se për ty akoma nuk mbaroi
Dua ta dëgjoj, se për ty akoma do vazhdojë
Qëkur ke ikur ti, më beso
unë s'kam bërë me asnjë tjetër dashuri
Po pres, po pres të vish ti (x2)

Habibi im je ti...


Ky tekst u dërgua nga RediPirro Çako
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/11/2023
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Video Produksioni: Fullmoon Production
Produksioni: Kledi Bahiti
Mix: Alandy
Master: Hans Philipp Graf
Guitars: Shkelqim Dule
Clarinet: Vis Shkodrani
Hair Style: Select1Hairstudio
Styling: Suitsy
Directed: The ClaudiaPirro Çako - Shpirt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt".
3. Video është e këngës "Shpirt", por nuk këndohet nga Pirro Çako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pirro Çako:


Komente 0