A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 20-04-2013
  Duket se këngëtari i mirënjohur megjithëse është shumë i ngarkuar me punë, duke qenë edhe një nga anëtarët e jurisë së spektaklit “Gjeniu i vogël”, ka bërë dje me anë të një statusi në Facebook, një vëzhgim duke theksuar se po jetojmë në një kohë plot paradokse. “Paradoksi i kohës sonë qëndron në faktin se ne kemi ndërtesa më të larta, por karaktere më të ulëta; rrugë më të gjera, por këndvështrime më të ngushta; ne shpenzojmë më shumë, por shijojmë më pak. Ne kemi shtëpi më të mëdha, por familje më të vogla; kemi më shumë lehtësira, ...

 • 23-03-2013
  Pirro Cako, kantautori i mirenjohur, prej disa javesh ka marre nje rol sa te bukur aq edhe delikat per te, sic shprehet edhe ai vete ne nje interviste te dhene per suplementin “Koha Tjeter”. Ai per 15 jave do te jete ne rolin e anetarit te jurise se super-spektaklit “Gjeniu i vogel”. Por, si e ka pritur Pirro kete ftese dhe si eshte ndjere ne kete rol te ri, mund ta mesoni duke lexuar intervisten e plote. Ju keni disa jave qe jeni vendosur ne rolin e anetarit te jurise se “Gjeniut te vogel”, si ndjeheni? Eshte nje eksperience e re shume e bukur, por edhe shume delikate do te thoja, sepse femijet nga natyra jane sensibel dhe sh...
 • 13-01-2013
  Pirro Çako më në fund foli. Foli dhe foli gjatë, në një bisedë të çlirët me prezantuesin Adi Krasta. Duke filluar nga raporti i shumëpërfolur me Sisin, 23-vjeçaren që prej më shumë se një viti bashkëjeton me kantautorin, e deri tek marrëdhënia që ka sot me ish-gruan, sopranon e famshme Inva Mula. I biri Anthony dhe “Ashensori”, albumi i ri që e kthehu Çakon në tregun diskografik… Me këtë vajzën e re, a je ti i kënaqur, a je i qetë? A është kjo një bashkëjetesë simpatike? Po, unë jam shumë i qetë. Ndihem shumë mirë. A ke ti një marrëdhënie miqësore me Inva Mulën? Po, kam një marrëdhënie miqësore me të. Pse mos ta kem këtë ma...
 • 05-01-2013
  Pas më shumë se një viti që gazeta “Panorama” zbuloi lidhjen e kantautorit të njohur Pirro Çako me studenten 21-vjeçare nga Shkodra, të quajtur Sisi Ujka, vetë ajo e pohon: “Po, Pirro është zemra ime!” Edhe pse më parë Pirro dhe e dashura e tij u përpoqën të mos e bënin publike lidhjen e tyre, më shumë për faktin se janë supersticiozë, vendosën ta zyrtarizonin pak para ndërrimit të viteve. Shkak është bërë publikimi i albumit të tretë të Pirro Çakos me titullin “Ashensor” së bashku me një klip me të njëjtin titull, që vetë Sisi ka dek...

 • 02-12-2012
  Të ndarë, që bashkohen në një eveniment në karrierat e tyre muzikore. Kanë publikuar albumet e tyre në të njëjtën ditë, pikërisht në këtë 100-vjetor Pavarësie për Shqipërinë. Të dyja albumet janë publikuar nga "Supersonic", që do të thotë se dy ish-bashkëshortët kanë qenë në dijeni të albumit më të ri të secilit. Ndoshta në këtë rast janë bashkuar të dy në idenë, që për të bërë edhe më shumë bujë, ata të mund t'i publikonin në një ditë albumet e reja, në mënyrë që me këtë rast të flitej më shumë për ta, dhe kjo të ndikojë direkt në sh...

 • 08-07-2012
  A i tashmë vinte në këtë emision me një status tjetër, atë të beqarit dhe kjo nuk kishte si të anashkalohej nga Arian Çani, një fakt që ai e evidentoi, edhe duke u ngacmuar paksa të ftuarit e tij, ishte pikërisht jeta si beqar që është duke bërë Pirro Çako prej gati një viti. Pirroja, i cili solli klipin e tij "Xhulit" tha se megjithëse është bukur që jesh për një periudhë kohe beqar, kurrsesi nuk duhet të jetë një zgjedhje jete. "Jeta si beqar është diçka tjetër, megjithëse e kam pasur fatin të jetoj pak si i martuar, njeriu është...

 • 12-05-2012
  Pirro Çako asnjëherë nuk ka preferuar të flasë për historinë e tij të dashurisë me vajzën e re Sesilia. Megjithatë, duket se kjo heshtje nuk do të zgjasë për gjatë. Lidhja e të dyve është bërë më e konsoliduar dhe këtë e tregon fakti se të dy ata shfaqen përherë e më shumë bashkë. Pirro ka qene i ftuar në lokalin "VertigoBar" në Kërçovë të Maqedonisë, lokal ky që mbledh emrat më të njohur të muzikës shqiptare. Veç atmosferës së bukur, Pirro nuk ka hezituar as të prezantojë Sisin si të dashurën e tij, gjë të cilën nuk e ka bërë në S...

 • 12-01-2012
  Duket se Viti i Ri është festuar ndryshe në shtëpinë e kantautorit më të suksesshëm shqiptar, Pirro Çako, i cili e priti 2012-n jo vetëm pranë të birit Anthony, por edhe përkrah bukuroshes Sisi me të cilën ai prej kohësh tashmë është në një lidhje serioze dashurie. Edhe pse ata janë rezervuar dhe nuk kanë bërë foto me njëri-tjetrin, ne kemi në dorë këto foto në të cilat duket qartë se Pirro, Sisi dhe Anthony ndodhen në të njëjtin ambient dhe për më saktë në shtëpinë e kantautorit. Një detaj që na e vërteton këtë është edhe pamja...


Faqet:
1

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2018