{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Ditëlindja:
  • 15 Nentor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi

Biografia

BIOGRAFIA: Pirro Duka është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1991, Pirro Duka, Foel Grillo & Anila Qafoku marrin pjesë në Festivali I 30-Të Në Rtsh me këngën "Diellin Do Ta Gjej". Në Dhjetor 1992, Kastriot Ago, Pirro Duka & Mimoza Selimi marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Europa Ëndrra Jonë". Ne vitin 1994, Pirro Duka merr pjese ne Kenget e Stines me kengen "Takim I Trishte". Në Dhjetor 1995, Pirro Duka & Deshira Ahmetaj & Elinara Shehu marrin pjesë në Festivali i 34-të...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0