Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pjetër Gjergji & Anita Take - Te Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Mes fushave ne brodhem,
u çlodhem nder burime
dhe hena o e dashur
per ne do te tregoje
Por ja se jeta paska
dhe ndarje hidherime
kur zemra e lenduar
nje çast mund te kendoje

ref

Te pres duke menduar
se ndarja nuk na ndan
kjo shpresa e pashuar
sot lotet po mi mban
Ta mbajme dashurine
te paren dashuri
te pres me lumturine
qe me ke falur ti

E di se do te kthehesh
por nisesh n'udhetime
larg teje edhe dita
me duket shum e gjate
Me ty do't udhetoje
kudo kjo zemra ime
kur dielli del i qeshur
ne fushe shperthen shterngate


Pjetër Gjergji & Anita Take - Te Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Pres".
3. Video është e këngës "Te Pres", por nuk këndohet nga Pjetër Gjergji & Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pjetër Gjergji:


Komente 0