Më mbaj mend (për 1 muaj)

Plator Abazi
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.4 / Votuan:  27
Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior

Plator Abazi është këngëtar i njohur. Në Qershor 2002, Plator Abazi merr pjesë në PoliFest Kids 2002 me këngën "Luani Me Top".

Në Qershor 2003, Plator Abazi merr pjesë në Polifest Kids 2003 me këngën "Ninxhat".

Më datë 10 Shkurt 2018, Plato publikon videoklipin "RIPrezentim". Teksti u shkrua nga Plator Abazi. Për orkestrimin u kujdes Cricket. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

I biri i

Naim Abazit

I biri i

Mihrije Brahës

Nipi i

Lora BrahësKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet