Më mbaj mend (për 1 muaj)

Plator Gashi - Msheftas Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


nëpër rremba vrehen rrezet tu kalu
andrrat tona t'brishta tu i shpu
mblidhen fmija n'bashçe për me lujtë

hija jote m'çoi
te lejthia shkoj
po nuk t'pashë

n'dritë e n'terr je kanë me mu,
e koha e zbehtë s'osht ma,
msheftas ma nuk du me nejtë
po ty du me t'pa
e me t'ni e me t'folë
me t'kujtu

zemrat bahen grumbull bri për bri
tretemi sahora nëpër shpi
rreth e rrotull nihet ni trishtim

dikur lehtë t'kam gjetë
tash nuk asht e njejtë
me andrru

se nata kurrë nuk ka me zgatë
kur krah't m'i perthur në qafë
sorrat nesër bahen shokë
me ty e me mu
e me to e me tó e me ne

qielli i zi lëngon
për ni dritë në ag
që m'i thanë prapë tung

n'dritë e n'terr je kanë me mu,
e koha e zbehtë s'osht ma,
msheftas ma nuk du me nejtë
Plator Gashi
Publikimi: 05/01/2021
Muzika: Plator Gashi
Teksti: Plator Gashi
Rec & Mix: Plator Gashi


Plator Gashi - Msheftas
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Msheftas".
3. Video është e këngës "Msheftas", por nuk këndohet nga Plator Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Plator Gashi:


Komente 0