Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleqte e Krujes - Kam Shtepin Me Rrasa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Kam shtëpinë me rrasa moj,
Kam shtëpinë me rrasa
O, bubu, ke plasa moj,
O, bubu, ke plasa.

Refreni:
Jarana moj jarane
Kamët me skerpina, moj
Gushën me temina

Kam shtëpinë e vogël, moj,
Kam shtëpinë e vogël.
S'kam ku sillem rrotull, moj,
S'kam ku sillen rrotull.

Refreni:
Jarnana moj jarnane
Kamët me skerpina, moj
Gushën me temina

Kam shtëpinë e madhe, moj,
Kam shtëpinë e madhe
Kam se ku hedh valle moj,
Kam se ku hedh valle

Refreni:
Jarana moj jarane
Kamët me skerpina, moj
Gushën me temina


Pleqte e Krujes - Kam Shtepin Me Rrasa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Shtepin Me Rrasa".
3. Video është e këngës "Kam Shtepin Me Rrasa", por nuk këndohet nga Pleqte e Krujes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pleqte E Krujes:


Komente 0