Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleqte e Krujes - Mile Baçe Vogel Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Mile baçe vogël
Rreth e reth me xhama
Kush e ka gadit, o moj, goce
Jalla, i vdekt e ama

Mile baçe vogël
Rreth e rreth me tela
Kush e ka gadit, o moj, goce
Jalla, i vdekt vjerra

N'mile baçe t'vogël
Dalim pijmë kafe me sheqer
Ne ina të dy të bukur
Do t'na mbysin me zeher

Hasan-o, mre, Hasan-e
Qite Lyfin n'kafe
Asht i vogël Lyfi lalës
S'asht për mile baçe

Varoshnjat, janë horra
Hajn' e pijnë e bajn' dyzen
Kur vjen vakti me la paret
Heqin xhokat i lenë peng


Ky tekst u dërgua nga Kevin

Pleqte e Krujes - Mile Baçe Vogel
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mile Baçe Vogel".
3. Video është e këngës "Mile Baçe Vogel", por nuk këndohet nga Pleqte e Krujes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pleqte E Krujes:


Komente 0